Whatsapp ‘mavi tik’leri kaldırıyor mu?

Ana Sayfa » Teknoloji » Whatsapp ‘mavi tik’leri kaldırıyor mu?
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2014 - 17:12

WhatsApp'ın yeni kullanıma sunduğu "okundu onayı" tepki çekince bu özelliğin kapatılabildiği alternatif bir sürüm hazırlandı.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde gönderilen mesajların karşı tarafta görüntülendiğini gösteren "mavi onay işareti" işlevini devreye sokmuştu.

Avukat Christian Solmecke'e göre mavi onay işareti, gizlilikle ve kanunlarla ilgili nedenler dolayısıyla yasalara aykırılık arz ediyor. Hürriyet'te yer alan habere göre, WhatsApp bu iddiaya işlevin kapatılabildiği bir beta sürümünün hazır olduğu cevabını verdi.

WhatsApp, "mavi onay işareti" işlevini sunmadan önce sadece mesajınızın karşı tarafa ulaştığını bildirmekle yetiniyordu. Dolayısıyla mesajınız ulaşsa bile, karşı tarafın WhatsApp'ı açıp, mesajı okuduğunu anlamanız mümkün olmuyordu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

facebookta-sizi-kim-engelledi-iste-cevabi-569545-664x354
Facebook’ta sizi kim engelledi? İşte cevabı

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook üzerine geliştirilen Fengel isimli bir Chrome eklentisi, dostunuzun Facebook üzerinde sizi engelleyip engellemediği

27231083
iPhone 7 ve iPhone 6S geliyor!

iPhone 6 ve 6 Plus’ın piyasaya sunulmasının hemen ardından iPhone 7 ve iPhone 6S hakkında çıkan dedikodular doğru çıktı.

29
CES 2015’te görücüye çıkan teknolojik oyuncaklar

Sony'den dünyanın en ince televizyonu Televizyonlar değişiyor. Japon teknoloji devi Sony, incelikte sınır tanımayan yeni televizyonuyla