Veliler Kadıköy’de ‘Proje Okullar’ İçin Panel Düzenledi

Ana Sayfa » Sağlık » Veliler Kadıköy’de ‘Proje Okullar’ İçin Panel Düzenledi
Paylaş
Tarih : 22 Ekim 2016 - 23:08

Öğrenci velileri Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesinde proje okulları konu alan panel düzenledi.

 

Panele proje okullarında öğrencisi bulunan velilerin yanı sıra HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker katıldı. ”Projeniz değiliz. Okuluma, öğretmenime dokunma” pankartı açıldı.

Panelde konuşan velilerden Semra Ok çocuklarının söz konusu okullara girmek için çok emek harcadıklarını ifade ederek, “Oğlum bu sene YGS’ye girecek ama yaklaşık bir aydır okula gidemiyor. Yaşadığımız olayları laikliğe darbe olarak görüyorum” dedi.

Veli Gülsüm Öner Yetkin, “Bize ‘Niye sokağa çıkıyorsunuz,bu işlerle neden uğraşıyorsunuz?’ diyorlar. Ben anneyim evladımın geleceği için mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

 Eğitim Sen 8 No’lu Şube Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Turgut, “Bu mesele  herkesi ilgilendiriyor. Bu mesele laik, demokratik, bilimsel eğitim için son durak olabilir” dedi. Okuldaki görevinden atılmak istendiğini belirten Mustafa Turgut, ortada bir hukuksuzluk olduğu için de direneceğini söyleyerek  “Tedavisi mümkün olmayan yaralar açılıyor. Eğer biz kolay teslim olursak kırılganlık oluşur. Yapılan çalışmalar iktidarın 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlediği ve bu yolla eğitimin geriletildiğine inanıyorum.”ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını

grev-bitti
Bakırköy Belediye Grevi Bitti

Belediyesi’nde kendilerine ek madde dayatıldığı gerekçesi ile sözleşmeyi imzalamayarak greve devam eden işçiler ile belediye arasısında anlaşma