Sağlıkçılar: OHAL’e karşı demokrasi mücadelesini yükseltelim

Ana Sayfa » Genel » Sağlıkçılar: OHAL’e karşı demokrasi mücadelesini yükseltelim
Paylaş
Tarih : 21 Ekim 2016 - 8:54

İzmir’de bir araya gelen sağlık meslek örgütleri, emekçilere yönelik hak gasplarını protesto ederek OHAL’e karşı demokrasi mücadelesini yükseltme çağrısı yaptı.

Türk Tabipler Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), DİSK- Devrimci Sağlık- İş, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Tüm Radyoloji Tekniker ve Teknisyenleri Derneği, Türk Psikologlar Derneği, bugün “Sağlıkçılar demokrasi için emek buluşmalarında buluşuyor” başlığı altında ortak basın toplantısı düzenledi.

SES İzmir Şube binasında gerçekleşen toplantıda ortak metni okuyan SES İzmir Şube Eş Başkanı Rukiye Çakır, sağlık kurumları ile birlikte ülkenin ve kamunun tüm olanaklarının cemaatlerle kol kola girerek sermayeye peşkeş çekildiğini belirtti. Darbe bahane edilerek demokrasi, emek ve sağlık hakkını savunan insanların mağdur edildiğini ifade eden Çakır, hukukun hiçe sayıldığı, işbirlikçilerin değil direnenlerin sindirilmeye çalışıldığı söyledi. Yürütülen soruşturmaların anti demokratik uygulamalar olduğunu belirten Çakır, “İşbirliği içinde olduğunuz cemaatlere boyun eğmedik. Yeni işbirlikçilerinize, yeni cemaatlerinize ve kadrolaşma saldırınıza da boyun eğmeyeceğiz. Bizler sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak yaşamın her alanında adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi talep ediyoruz. ‘Demokrasi için Emek Buluşmaları’ ile sesimizi büyütüyoruz. Demokrasi emekle gelecek diyoruz. Emekten, demokrasiden ve barıştan yana saf tutan tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini de gücümüze güç katmaya, sesimize ses vermeye davet ediyoruz” dedi.  Daha sonra söz alan SES Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Akçay ise, OHAL’in Gülen Cemaatine yönelik olmadığını, sağlık ve kamu alanındaki emekçilerin tasfiyesine yönelik olduğu belirtti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

akp-sandik-gorevlileri
AKP’nin seçim günü sandık görevlilerine gönderdiği mesajlar ortaya çıktı

YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulası’ kararına ilişkin tartışma sürerken, referandum günü AKP’li sandık müşahitlerine mühürsüz

turkiye-turizm-haritasi
Turizmde kaybeden ülke Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye’ye gelen Alman turist

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca