Maltepe Belediye İşçilerine Yüzde 18 Zam

Ana Sayfa » Ekonomi » Maltepe Belediye İşçilerine Yüzde 18 Zam
Paylaş
Tarih : 02 Haziran 2016 - 18:28

Maltepe Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Belediye, Belediye-İş Sendikası’na bağlı çalışan 400 kadrolu işçiyle 2 yıllık toplu sözleşme imzaladı. İmzalanan sözleşme gereği, işçilerin maaşlarına yüzde 18 zam yapıldı.

İmza atılan sözleşmeyle birlikte işçilere Ramazan ve Kurban bayramlarıyla, Muharrem ayı ve Noel’de ikramiye verilecek.

Küçükyalı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Özcan, CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Haydar Genç, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye-İş Sendikası Denetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Özcan, Belediye-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Sezai Akyürek, Belediye-İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Ayşegül Ekmek ve işçiler katıldı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Belediye-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesini imzalarken, kurum olarak bazı düzenlemelere gittiklerini belirterek, düzenlemeler kapsamında Ramazan ve Kurban bayramları, Muharrem ayı ve Noel’de inançlarına göre çalışan işçilere birer gün tatil ve 6 maaş ikramiye verilmesi kararı alındığını belirtti.

Kararın, belediye meclisi tarafından kabul edildiğini, ancak bunu Türkiye’de toplu iş sözleşme maddelerine alan ilk belediye olduklarını bildiren Kılıç, “Maltepe Belediyesi çalışanları, kazanç açısından Türkiye’nin en mutlu belediye çalışanları olacaktır. Çünkü, Belediye-İş ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesine, Ramazan ve Kurban Bayramı, 1 Mayıs İşçi Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yılbaşı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yardımı gibi katkılar da alındı” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

aka
Akademisyen ve Sendikacılardan ‘Hayır’ Çağrısı

AKP’nin referandumdan sonra işçi ve emekçilerin kazanılmış haklarını yok etmeye hazırlandığına dikkat çeken akademisyen ve sendikacılar  işçi

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını