KESK Üyeleri Fox TV Önünde

Ana Sayfa » Gündem » KESK Üyeleri Fox TV Önünde
Paylaş
Tarih : 18 Mart 2017 - 3:38

KESK üyeleri bugün Fox TV önünde eylem yaparak onurlu gazeteci ve basın kuruluşlarını kamu emekçilerinin yanında olmaya davet etti.

kesk

KESK İstanbul Şubeler Platformu İhraç Edilenler Komisyonu, “İşimizi Geri İstiyoruz” talebiyle sürdürmekte oldukları eylemlerine dikkat çekmek için Fox TV önünde basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasını  Eğitim Sen 7 Nolu Şube yöneticisi iken ihraç edilen Aynur Barkın okudu.  78 milyon insanın kamu hizmeti alma hakkı için, 3 milyon kamu emekçisinin hak ettiği insanca yaşamın  mücadelesini verdiklerini  belirten Barkın, bunun için en başından beri KESK üyelerinin emek ve demokrasi karşıtlarının hedefinde olduklarını söyledi.
Haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atıldıklarını ve işlerine geri dönme mücadelesi yürüttüklerine dikkat çeken Barkın, “Yaklaşık 2 aydır oturma eylemleriyle sesimizi duyurmaya, haklılığımızı halkımıza anlatmanın mücadelesini veriyoruz. Sesimize ortak olmanızı istediğimiz için bugün buradayız. Çünkü bu ses onurlu kamu emekçilerinin sesidir. Her zaman halkın yanında olmuş, onlara nitelikli hizmet vermeye çalışmış kamu çalışanlarının sesidir. Onurlu gazetecileri ve basın kuruluşlarını haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden atılan ve işini geri alabilmek için direnen kamu emekçilerinin yanında olmaya davet ediyoruz. Biz direnmekten, ses çıkarmaktan işimizi geri alana kadar vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

akp-sandik-gorevlileri
AKP’nin seçim günü sandık görevlilerine gönderdiği mesajlar ortaya çıktı

YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulası’ kararına ilişkin tartışma sürerken, referandum günü AKP’li sandık müşahitlerine mühürsüz

turkiye-turizm-haritasi
Turizmde kaybeden ülke Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye’ye gelen Alman turist

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca