“Kadın Kadındır, Yarım Aklındır”

Ana Sayfa » Sağlık » “Kadın Kadındır, Yarım Aklındır”
Paylaş
Tarih : 07 Haziran 2016 - 17:21

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çağrısıyla bir basın açıklaması yapan kadınlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anne olmayan kadının eksik olduğu yolundaki sözleriyle suç işlediğini söyledi.

 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çağrısıyla pazartesi saat 19.30’da Galatasaray Lisesi önünde toplanan onlarca kadın,”Kadın kadındır, yarım aklındır” sloganıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protesto ederek bir basın açıklaması yaptı.

İktidarın kadınları eve kapatmaya çalıştığı belirtilen basın açıklamasında, “Bedeller karşılığı kazandığımız haklarımız bizimdir. Saldırılar karşısında susacağımızı sanıyorlarsa, hepsi çok yanılıyor.”denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kürtaja karşı çıkan sözlerinin de hatırlatıldığı basın açıklamasında, “Şimdi de kadınların doğurup doğurmama gibi kendi kararı olan hakkına karşı çıkmaya çalışıyor. Bunu kendine vazife görüyor. Anne olup olmamak kadının kendi kararıdır.” ifadeleri kullanıldı.

Gösteride, “Karar kadınların, karışamazsın”, “Asla yalnız yürümeyeceksin”, “Direne direne kazanacağız”, “Kadınların hayatlarına karışamazsın”, “Haklarımızdan vazgeçmiyoruz”, “Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için direneceğiz” yazılı dövizler taşıdı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını

pt
Veliler Kadıköy’de ‘Proje Okullar’ İçin Panel Düzenledi

Öğrenci velileri Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesinde proje okulları konu alan panel düzenledi.   Panele proje okullarında öğrencisi