Hollanda Başbakanı: Ülkemiz Kampanya Alanı Değil

Ana Sayfa » Gündem » Hollanda Başbakanı: Ülkemiz Kampanya Alanı Değil
Paylaş
Tarih : 04 Mart 2017 - 15:36

rutte

Türkiye’ye referandum mitingi için izni vermeyen Hollanda Başbakanı Mark Rutte, “Ülkelerinin siyasi kampanya alanı olmadığını” söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılması beklenen Rotterdam’daki miting, 11 Mart’ta yapılacaktı. Ancak Hollanda hükümeti mitinge izin vermemişti.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre Facebook hesabından açıklama yapan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, miting için Türkiye’nin resmen başvurduğunu ancak işbirliği yapmayı düşünmediklerini aktardı.Rutte, gerekçesini de “Bunu kabul edilemez buluyoruz. Hollanda’nın kamusal alanları, başka ülkelerin siyasi kampanya alanı değil” sözleriyle açıkladı.Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin  konuşmacı olarak katılacağı toplantılar da,Almanya’da iptal edilmişti.

Alman hükümeti, toplantının iptal edilmesinde bir payının bulunmadığını, kararın yerel yönetim tarafından alındığını duyurmuştu.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

akp-sandik-gorevlileri
AKP’nin seçim günü sandık görevlilerine gönderdiği mesajlar ortaya çıktı

YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulası’ kararına ilişkin tartışma sürerken, referandum günü AKP’li sandık müşahitlerine mühürsüz

turkiye-turizm-haritasi
Turizmde kaybeden ülke Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye’ye gelen Alman turist

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca