Direnişteki İşçiler Bakırköy Belediyesi’ne Yürüdü

Ana Sayfa » Ekonomi » Direnişteki İşçiler Bakırköy Belediyesi’ne Yürüdü
Paylaş
Tarih : 24 Haziran 2016 - 13:47

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde çalışan, aralarında kreş öğretmeni, idari personel, temizlik görevlilerinin de bulunduğu biri erkek  17 işçi işten atılınca Özgürlük Meydanı!nda çadır açıp direnişe başlamıştı.

Direnişci işçiler perşembe günü Bakırköy Belediyesi  önünde protesto eylemi gerçekleştirdiler.  Alevi Dernekler Federasyonu Başkanı Doğan Demir ve Alevi Bektaşi dernekleri Başkanı Baki Düzgün de destek verdi.
Düzgün ve Demir yaptıkları konuşmalarda belediye başkanının tutumunu kınayıp atılan işçilerin geri alınmasını istediler.
DİSK Genel iş Sendikası 2 nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi’de işten atılmaları bir kez daha kınayıp, işçilerin işlerine geri döndürülmesini, aksi takdirde eylemlerinin artırarak devam edeceklerini söyledi.
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

aka
Akademisyen ve Sendikacılardan ‘Hayır’ Çağrısı

AKP’nin referandumdan sonra işçi ve emekçilerin kazanılmış haklarını yok etmeye hazırlandığına dikkat çeken akademisyen ve sendikacılar  işçi

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını