Bakırköy Belediye Grevi Bitti

Ana Sayfa » Yerel » Bakırköy Belediye Grevi Bitti
Paylaş
Tarih : 22 Ekim 2016 - 21:22
Belediyesi’nde kendilerine ek madde dayatıldığı gerekçesi ile sözleşmeyi imzalamayarak greve devam eden işçiler ile belediye arasısında anlaşma saglandı.
Bakırköy Belediyesi’nde 17 Ekim itibariyle başlayan ve bir gün önce anlaşma TİS imzalamak üzere taraflar bir araya geldiğinde Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ek bir protokol madde dayatmış ve TİS işçileri greve devam etmişti.
Bugün akşam yapılan görüşmenin anlaşma ile sonuçlandığını açıklayan Belediye-İş 2. Nolu Şube Başkanı Erol Özdemir, grevin amaç değil, araç olduğunu belirtti.
Grev hakkını kullanmanın da bir demokrasi mücadelesi olduğunu ifade eden Özdemir, “Demokrasiye sahip çıkmak hepimizin görevi. Pazartesi itibari ile işimizin başına geçiyor ve ilçe halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” diyerek, Toplu İş Sözleşmesi anlaşma şartlarıyla ilgili maddeleri açıkladı.

Bakırköy Belediyesi 2016-2018 TİS Sonuçları;
×××Daimi süreli işçilerde 1. Yıl :
155 TL taban ücret
%8 Zam,
0,25 kuruş kıdem zammı
Tüm sosyal hak ve ödemelere %8 Zam.
×××Tiyatro işçilerinde 1. Yıl :
90 TL taban ücret
% Zam,
500TL – Ramazan ve Kurban Bayram Harçlığı
570 TL – 1 Mayıs İkramiyesi
15 günlük sözleşme ikramiyesi
aylık maaşa ek, net 100 TL sosyal paket
×××Daimi süreli işçilerde 2. Yıl :
% 7 Zam,
0,25 kuruş kıdem zammı
Tüm sosyal hak ve ödemelere %7 zam
×××Tiyatro işçilerinde 2. Yıl :
Maaş ve tüm sosyal hak ve ödemelere %7 zam.

“İşçilere ve üyelerimize hayırlı olsun” diyen Özdemir, sürecin doğası gereği gerginliklerin yaşanmış olabileceğini belirterek, “Çalışma ve iş barışının sağlanması ve gelişmesi noktasında siz çalışanlar, biz temsilciler ve belediye yöneticilerinin sağ duyusundan eminim” dedi.
Belediye binası önünde bekleyen işçilere kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Taner Öğünç’te, TİS’in tüm çalışanlara hayırlı olmasını dileyerek, “Bu son bizimde sizinde emeğinizin karşılığıdır. Hepinizi tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
İşçiler,  sloganlarla ve halaylarla zaferi kutlayarak çadırlarını topladılar. Serpil Ünal
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını

pt
Veliler Kadıköy’de ‘Proje Okullar’ İçin Panel Düzenledi

Öğrenci velileri Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesinde proje okulları konu alan panel düzenledi.   Panele proje okullarında öğrencisi