Avni Akyol Lise’sinde Velilerin Proje Okul Protestosu

Ana Sayfa » Eğitim » Avni Akyol Lise’sinde Velilerin Proje Okul Protestosu
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2016 - 20:04

Kadıköy Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğrenci Velileri lisenin “Proje Okul”a dönüştürülmesini protesto ettiler.

Kadıköy Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nin ‘Proje Okul’a  dönüştürülmesine karşı çıkan öğrenci velileri okul önünde saat 15.00’te toplanıp sloganlarla   protesto ettiler,basın açıklaması yaptılar.

“Proje Okul” kapsamına alınan Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde, 8 yılını dolduran öğretmenlerin başka okullara tayin edilmesine karşı çıkan velilere, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş  destek verdi.  Milli Eğitim Bakanı’nın velilerin seslerini duymayıp Danıştay kararını da görmezden geldiğini söyleyen Barış Yarkadaş, ‘ Uygulamanın durdurulması ve Anayasa Mahkemesi’nin kararının beklenmesi gerekiyor.’ dedi.

 AKP’nin  proje okul altında bu okulları değiştirmek dönüştürmek istediğini belirten Yarkadaş,’ İstediği müdürü atayarak kadrolaşmak her okulu İmam Hatip’e çevirmek istiyor. Mevcut İmam Hatip Okulları’nın öğrencilerinin üniversiteye giriş düzeyi çok düşük. Bu okulların başarı seviyesi aşağı çekilerek İmam Hatiplilerin üniversiteye giriş sayısı arttırılmaya çalışılıyor. AKP’nin kirli ve sinsi bir planı var. Buna karşı aileler ile birlikte mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrenci velisi Orkide Kuleli de  yaptığı basın açıklamasında, “Bu haksız uygulamaya son verilmesini istiyoruz. Öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve bizler birer eşya değiliz. Bu kurumların bugüne kadar gelmelerine katkı sunanların gönderilmesine karşı çıkıyoruz” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca

metrobus_in_istanbul_1
İstanbul’a Yeni Metrobüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobüs hattının Silivri’ye uzatılması üzerinde çalışıldığını

kuba
Küba Büyükelçisi ile Fidel’den sonrası üzerine: ABD’ye 50 yıl daha direnmeye hazırız

soL haberden alınmıştır Küba Devrimi’nin efsanevi lideri Fidel Castro’nun 90 yaşında aramızdan ayrılmasının ardından, Küba’nın