Atilla Taş :Ham çökelek için yargılansam daha mantıklı olurdu

Ana Sayfa » Genel » Atilla Taş :Ham çökelek için yargılansam daha mantıklı olurdu
Paylaş
Tarih : 27 Mart 2017 - 22:58

Tutuklu şarkıcı Atilla Taş: Ham çökelek şarkısını söylediğim için yargılansam daha mantıklı olurdu

Fethullah Gülen cemaatinin ‘medya ayağı ile ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında’ tutuklanan Atilla Taş, mahkemedeki ilk savunmasında ” Ham çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım, daha mantıklı olurdu” dedi.

atilla-tas

Hürriyet’ten Damla Güler’in haberine göre, duruşmada savunmasını yapmak için kürsüye çıkan Atilla Taş, mikrofona eğilerek genelde müzisyenlerin sahneye çıktığında yaptığı ses demesini yaparak, “Se…Se..” diye kontrol yapması izleyicileri güldürdü.

Savunmasına başlamadan önce mahkeme başkanına, “Siz sormadan hemen ben söyleyeyim Bylock ya da Eagle programlarım yok. Hiç maklube yemedim. Bank Asya’nın önünden bile geçmedim. Müslümanım ama beynamazım” dedi.

Yazdığı yazılar ve sosyal medya paylaşımları yüzünden 7 aydır tutuklu olduğunu söyleyen Taş, “Buraya gelirken hukuk adına biraz umudum vardı. Ama buraya gelip beni tutuklayan sizi orada görünce o da bitti” dedi.

Terör örgütü üyesi olmakla suçlandığını söyleyen Atilla Taş, “Ben bu ülke için vatani görevimi yaparken yaralandım. 25 yıldır bacağımda bir mermi parçasıyla yaşıyorum. Şimdi devletim bana sen teröristsin diyor. Bu benim çok kanıma dokunuyor. Ben bu vatana ihanet etmedim” dedi.

Terör örgütü üyesi olsa örgütün televizyonlarında program yapabileceğini söyleyen Taş, “Ben neden bu adamlara bana program yapın demedim o zaman. Deli gibi para kazanırdım. İnanın şu an beni salsanız eve gidecek param yok” dedi.

Mahkeme başkanının, “15 Temmuz’da gecesi neredeydiniz?” sorusu üzerine ise Taş, “Evdeydim. Biz de dışarı çıktık hanımla ama tank yoktu bizim orada. Ben de Nihat Doğan gibi tankla fotoğraf çektirmek isterdim ama olmadı” dedi.

Pişman olacağı hiçbir şey yapmadığını söyleyen Taş, “Benden terör örgütü üyesi çıkmaz sayın başkan” diyerek savunmasını bitirdi.

Taş’ın savunması mahkeme salonundaki izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

akp-sandik-gorevlileri
AKP’nin seçim günü sandık görevlilerine gönderdiği mesajlar ortaya çıktı

YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulası’ kararına ilişkin tartışma sürerken, referandum günü AKP’li sandık müşahitlerine mühürsüz

turkiye-turizm-haritasi
Turizmde kaybeden ülke Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye’ye gelen Alman turist

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca