29 Ekim’de 1. Meclis’ten Anıtkabir’e yürüyeceğiz

Ana Sayfa » Genel » 29 Ekim’de 1. Meclis’ten Anıtkabir’e yürüyeceğiz
Paylaş
Tarih : 21 Ekim 2016 - 8:55

HP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP’nin 29 Ekim planına dair açıklama yaptı.

Tekin Bingöl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Birinci Meclis’ten Anıtkabir’e yürüyeceklerini söyledi. Bingöl yürüyüş için valilikten olumlu yanıt aldıklarını da dile getirdi.

Tekin Bingöl, “Başvurumuzu yaptık, önemli ölçüde kabul gördü, terör nedeniyle geri adım atmayacağız” dedi.

Tekin Bingöl’ün açıklamalarının satır başları şöyle:

Terör var diye geri adım atmayacağız, sinmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Etkinliğimizi yapacağız. Kendi güvenliğimizi de alacağız. Arkadaşlarımız çalışıyoruz. Aynı nitelikle emniyetinde gerekli önlemi alacağına inanıyoruz.

“VALİ’DEN OLUMLU DÖNÜŞ ALDIK”

İzin başvurusu yapıyoruz. Ancak bazen başvurudan öte görüşmeler yapıyoruz. Vali ile görüştük. Vali’den olumlu dönüşler aldık. Yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

“SADECE BİR YILDÖNÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL”

Yürüyüşümüze hepinizi davet ediyoruz. Davetimiz herkese açık. Siyasi partiler, sendikalar, herkese ama herkese. Parti ayrımı yapmaksızın tüm vatandaşlarımız davetli. Yoğun bir ilgi olacağına inanıyoruz. Zaten iki gündür yoğun telefonlar alıyoruz. Birinci Meclis’ten bu yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

Yürüyüşümüz sadece bir yıldönümü yürüyüşü olmayacak. Teröre karşı bir duruşun ve anlamlı tavrın da göstergesi olacaktır.

Bu yürüyüşün amacı çok temel anlayışları savunmaktır. Cumhuriyeti, parlamenter sistemi, laikliği savunmak ve teröre karşı bir duruş sergilemek adına bu yürüyüşü gerçekleştireceğiz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

akp-sandik-gorevlileri
AKP’nin seçim günü sandık görevlilerine gönderdiği mesajlar ortaya çıktı

YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulası’ kararına ilişkin tartışma sürerken, referandum günü AKP’li sandık müşahitlerine mühürsüz

turkiye-turizm-haritasi
Turizmde kaybeden ülke Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Almanya pazarına ilişkin hazırladığı raporda, 2011-2015 döneminde Türkiye’ye gelen Alman turist

referandum-tepkisi
Evet sonucu gayrimeşru’ demek suç oldu

Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca